Jedna z części Inwałd Parku to Średniowieczna Warownia Inwałd. Park Średniowieczny składa się średniowiecznego zamku, Osady oraz Krainy Ruchomych Smoków. W skład atrakcji, które należy koniecznie sprawdzić na terenie parku miniatur, wchodzi wyjątkowa arena laser tag, z której można skorzystać w podziemiach Warowni.

Inwałd Zamek

Na terenie Zamku przeniesiecie się w czasie do średniowiecza, aby poznać tajniki życia ludzi z dawnych czasów. Jedna z wież średniowiecznej warowni skrywa w sobie komnatę średniowiecznej damy. Wchodząc do jej wnętrza, zobaczyć można jak wyglądały komnaty na dworach, oraz zobaczyć meble i przedmioty codziennego użytku. W zamku znajduję się niesamowite muzeum tortur, które prezentuje średniowieczne narzędzia, których używano do przesłuchiwania oskarżonych. Zamkowa karczma oferuje miejsce aby odpocząć i skosztować posiłku godnego prawdziwego rycerza. Na terenie karczmy można także spróbować zamkowego wina.

Średniowieczna Osada

Warownia Inwałd to nie tylko pomieszczenia znajdujące się w zamku. Opuszczając zamek, natraficie na średniowieczną osadę, w której bliżej poznacie zawody popularne w średniowieczu. Warsztaty średniowieczne stwożone są przede wszystkim dla dzieci, aby mogły bliżej poznać zawody, które nie są już tak popularne. W Osadzie znajdziecie chatę tkacza, w której tkacze przygotowują materiały na piękne suknie czy szaty szlachciców i rycerzy. Ponadto w Osadzie można spotkać Kowala, który nie tylko opowie o sztuce tworzenia w metalu, ale również pomoże chętnym wykuć w żelazie serduszko lub haczyk. Kolejnym przedstawionym, a niepopularnym już zawodem prezentowanym w osadzie jest garncarstwo. Razem z garncarzem w chacie, dzieci mogą przygotować niewielkie, gliniane naczynie.

Kraina Ruchomych Smoków

Na terenie osady spotkać można niesamowite, mityczne stwory rodem z baśni. Odwiedzający mogą zobaczyć ruchome modele smoków oraz odszukać jaja, z których się wykluwają. U podnóża warowni, dzieci mogą odbyć spacer i odkryć wszystkie smoki, ukrywające się na terenie Inwałd Parku. Takich atrakcji nie znajdziecie w żadnym innym zamku.

Laser Arena

Dodatkowe atrakcje, utrzymane w tematyce średniowiecza to gra laserowa w podziemiach Warowni, jakiej nie znajdziecie na żadnym zamku. Nosząc specjalne kamizelki i trzymając laserowy pistolet zdobywaj punkty, strzelając do rywali. A wszystko to w labiryncie udekorowanym barwnymi smokami i postaciami ze średniowiecza. Gra Laser Tag oczekuje na wszystkich śmiałków w podziemiu Warownia Inwałd, na terenie Park Miniatur.

W ParkHotel Łysoń można zakupić bilety, uprawniające do wejścia do kompleksu Inwałd Park, w tym Park Miniatur oraz Średniowiecznej Warowni. Bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, takie jak Laser Arena, mogą zostać zakupione na terenie Parku Miniatur.

Inwałd Warownia: ul Wadowicka 169, 34-120 Inwałd (na terenie inwałd parku, park miniatur)