Sprawdź termin
Strona główna Gdzie pojechać na weekend? Małopolska, Śląsk: najciekawsze miejsca w okolicy!

Gdzie pojechać na weekend? Małopolska, Śląsk: najciekawsze miejsca w okolicy!

Zbliżają się te dwa magiczne dni w tygodniu i zadajesz sobie pytanie: Gdzie warto pojechać na weekend? Ten dylemat z pozoru wydaje się banalny, jednak  z jego rozwiązaniem nie zawsze bywa łatwo. Zapewne marzysz o tym, aby zregenerować siły i oderwać się od codziennego rytmu – praca i dom? Warto mieć na uwadze, że nie zawsze trzeba szukać atrakcyjnego miejsca na wyjazd bardzo daleko. Często ciekawe miejsca odpowiednie na wypoczynek znajdują się blisko nas. Jeżeli jeszcze nie sprawdziłeś, co znajduje się w okolicy, w której mieszkasz, to podpowiadamy – koniecznie zrób to! Jeśli jednak wszystko dookoła zostało przez Ciebie zwiedzone, to czas, aby poznać Inwałd i okolice, czyli jedno z najlepszych miejsc na weekend w Polsce!


Charakterystyka: Inwałd-Małopolska


Inwałd to jedna z małopolskich wsi, która bardzo często kojarzona jest z Parkiem Miniatur. To jak najbardziej prawidłowe skojarzenie, jednak warto dowiedzieć się więcej o tym miejscu. Dlaczego? Przede wszystkim, ze względu na dobre położenie wsi oraz multum atrakcji, jakie tam znajdziemy. To, że każdy znajdzie w Inwałdzie coś ciekawego dla siebie, jest pewne: zabytki historyczne, przyrodnicze, sakralne, liczne trasy turystyczne, parki tematyczne, piękne okolice, szlaki turystyczne i wyjątkowe miejsca na nocleg.


Ta niewielka miejscowość idealna na weekend za miastem, o której mowa, zlokalizowana jest dokładnie w Małopolsce, w powiecie wadowickim, w gminie Andrychów. Mówi się o atrakcyjnym położeniu Inwałdu, gdyż leży on na pograniczu Beskidu Andrychowskiego oraz Pogórza Śląskiego, przy drodze krajowej nr 52. Dobra lokalizacja Inwałdu i jego atrakcyjne zasoby przyrodnicze w postaci licznych gór, a przez to szlaków turystycznych na Wapienicę, Łysą Górę, Gancarz, Gorzeń, Groń Jana Pawła II, Leskowiec – zdecydowanie wpływają na atrakcyjność tego miejsca!


Gdzie pojechać na weekend – atrakcje w Inwałdzie  


Jeśli chodzi o ilość różnorodność ciekawych i interesujących miejsc, to zarówno mieszkańcy gminy Andrychów, jak i turyści nie mogą narzekać na nudę. W samym Inwałdzie znajdują się dwa cenne zabytki architektury:

 • Pałac Romerów z XIX w. wraz z zespołem parkowym,
 • późnobarokowy Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP z połowy XVIII w.


Co więcej, w ostatnich latach powstały w Inwałdzie znakomite obiekty turystyczne, które zostały opisane poniżej. Dlatego, jeśli nie masz pomysłu na to gdzie pojechać na weekend, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

gdzie-pojechac-na-weekend-park-miniatur-inwald

Park Miniatur Inwałd - miejsce idealne na krótki wypad, w którym znajdziesz zabytki z całego świata!

 

Park Miniatur w Inwałdzie to wiele magicznych miejsc w jednej lokalizacji. Park jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Znajdują się tu miniaturowe budowle z całego świata, charakterystyczne dla państw takich jak Grecja, Włochy, Wielka Brytania, Francja, Australia czy nawet Meksyk! Park ten umożliwia zwiedzenie najważniejszych zabytków świata w niedługim czasie. Jak sama nazwa parku wskazuje, budowle są miniaturowe, a dokładniej – większość z nich jest wykonana w skali 1:25. Do wyjątków należy kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra, wykonane w skali 1:15 oraz kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka, które prezentują się w skali 1:10. Przebywanie w Parku Miniatur w Inwałdzie to rewelacyjna możliwość podziwiania „klasyków” europejskich oraz budowli z bardziej odległych zakątków świata w jednym miejscu! Jeśli chcesz pokazać  znajomemu  najważniejsze polskie budowle lub zaprezentować najmłodszym ważne punkty znajdujące się w naszym kraju – nie ma problemu!

W Parku znajduje się sektor, który został poświęcony najpiękniejszym zabytkom Polski. Odnajdziesz tam m.in Twierdzę Malbork czy też misternie wykonaną miniaturę Giewontu i Kasprowego! Co najlepsze, w opisywanym parku znajdziesz nie tylko liczną ilość zapierających dech w piersiach budowli, ale także:

 • Dziką Rzekę, po której możesz wybrać się na spływ pontonami,
 • kino 5D, które pozytywnie zaskoczy każdą osobę, bez względu na wiek,
 • zielony labirynt, o powierzchni 2000 m2!

 

To idealne miejsce dla osób, które są ciekawe świata i zastanawiają się, gdzie warto pojechać na weekend ze znajomymi czy z rodziną. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się nowych i interesujących informacji o mezozoicznych gadach i o tym, jak było dawno, dawno temu na świecie, koniecznie musisz wyjechać na weekend i odwiedzić Dinolandię! Śląsk to miejsce, w którym mieszkasz? Jeśli tak, to tylko godzina drogi dzieli Cię od Dinolandii! Weź najbliższych i odwiedź miejsca, które oferuje Małopolska!


Ogród Jana Pawła II - miejsce, które warto odwiedzić!

 

Niesamowicie rozplanowany ogród poświęcony Janowi Pawłowi II – postaci znanej i szanowanej na całym świecie! Ogród Jana Pawła II określa się jako „żywe muzeum”. Wszystko dlatego, że na miejscu znajduje się ponad 20 000 skrupulatnie wybranych roślin i kamieni, łącznie tworzących niepowtarzalny portret Jana Pawła II na tle Bazyliki św. Piotra w Watykanie oraz bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach.  Pełny obraz zobaczymy z 22-metrowej Wieży widokowej, z której możemy także podziwiać panoramę Beskidu Małego. Aby dostać się na wieżę, do pokonania jest 96 schodów, które zdecydowanie warto przejść, by móc w na własne oczy zobaczyć wizerunek Jana Pawła II, „namalowanego” roślinami na powierzchni 3 hektarów! Jak w większości parków w Inwałdzie, także i tutaj w Ogrodzie Jana Pawła II znajduje się wiele ciekawych obiektów, jak chociażby wystawa fotograficzna. Prezentowana galeria zdjęć ukazuje istotne wydarzenia z życia Karola Wojtyły.

gdzie-pojechac-na-weekend-park-miniatur-dinolandia

Dinolandia, czyli miejsce przyjazne dzieciom


Pretozaury, ichtozaury, dinozaury, te wszystkie gady czekają na Ciebie w krainie dinozaurów! Dinolandia to kolejne miejsce w Inwałdzie, które warto zobaczyć! Dlaczego? Chociażby ze względu na 22-metrowego memenchizaura z niezwykle długą szyją, dochodzącą u niektórych osobników nawet do 15 metrów! Na miejscu znajduje się ponad 50 modeli prehistorycznych gadów. A co więcej, Dinoland oferuje znacznie więcej fantastycznych atrakcji, takich jak:

 • park linowy,
 • kolekcję szkieletów i skamielin,
 • minigolfa,
 • małpi gaj,
 • dmuchane zjeżdżalnie,
 • kule wodne,
 • bangee,
 • plażę, czy też
 • labirynt, w którym grasuje wędrujący stwór!

 

gdzie-pojechac-na-weekend-park-miniatur-warownia-inwald

Warownia Inwałd - zabawa i piękne widoki w jednym miejscu!

 

Wzorowane na średniowieczną warownię budowle ciągnące się na terenie o powierzchni 2500 m2 przeniosą nas do XV wieku naszej ery. Zamek z basztą widokową, podgrodziem, chatami rzemieślników prezentują się rewelacyjnie, tworząc tym samym niesamowitą atmosferę średniowiecznej osady. Do tego, w Warowni bardzo często są prowadzone lekcje, tzw. „żywej historii”, które na pewno zaciekawią każde dziecko! Charakteryzowane miejsce posiada także wiele innych możliwości na chwilę zabawy, takich jak:

 • Park Ruchomych Smoków,
 • Laser Arena, gdzie można zagrać w prawdziwego paintballa,
 • średniowieczny bilard,
 • kręgle,
 • strzelnicę łuczniczą.

Mini Zoo Kucyk - idealne miejsce na pierwszy wyjazd z dzieckiem


Osły, lamy, owce kameruńskie, kozy, daniele, dzikie kaczki, emu oraz wiele więcej różnych zwierząt spotkasz w Mini Zoo Kucyk. Podobnie, jak wyżej wymienione atrakcje, zoo jest zlokalizowane w Inwałdzie, w gminie Andrychów. To jedne z ulubionych miejsc mniejszych dzieci, ale nie tylko! Na miejscu możesz  skorzystać z tras do jazd terenowych – rowerowych lub konnych, a do tego pograć w piłkę nożną, siatkówkę czy badmintona na dobrze przygotowanych do tego boiskach. W wieczornej porze warto pokusić się i rozpalić ogień w ulokowanym Mini Zoo Kucyk – paleniska do ogniska i grilla, czy też wybrać się na spacer do indiańskiej wioski. Mini Zoo to miejsce zdecydowanie przyjazne dzieciom i świetny pomysł na krótki wypad weekendowy!


Zatorland - jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w naszym kraju!


Inwałd to za mało, a pytanie „gdzie warto pojechać na weekend” nie daje Ci spokoju? Koniecznie odwiedź Park Zatorland! To ciekawe miejsce, gdzie edukacja z zabawą idą razem w parze! Zatorland położony jest w miejscowości Zator, oddalonej około 20 kilometrów od Inwałdu. To, co znajdziecie w parku, to kolejne trzy parki tematyczne: Park Dinozaurów, Park Owadów oraz Park Mitologii. Warto poświęcić cały dzień na  przejście parków, aby dokładnie przyglądnąć się ruchomemu T. Rexowi, Triceratopsowi oraz innym dinozaurom, które zbudowane zostały w skali 1:1. Prehistoryczne gady w Zatorlandzie to nie wszystko – śmiało wejdź do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń, aby podziwiać rekina, delfina butelkowego, fokę czy też morsa!


Energylandia, jako jedno z lepszych miejsc na weekend!

 

Nasza lista ciekawych miejsc wydaje Ci się zbyt krótka i ciągle zadajesz sobie pytanie: Gdzie pojechać na weekend? Mamy jeszcze jedną, bardzo atrakcyjną propozycję  gdzie naprawdę warto wybrać się z najbliższymi! Mowa o Energylandii!


Nie ma żadnych wątpliwości, że Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce. To bardzo duży obszar, gdzie na 30 hektarach znajduje się kilkadziesiąt atrakcji! Park Rozrywki - Energylandia, podzielony jest na kilka stref, jak:

 • bajkolandia - to strefa stworzona z myślą o najmłodszych. Znajdują się tu ulubione postacie dzieci z bajek, a liczne atrakcje pozwalają na chwilę przenieść się do krainy dziecięcych pragnień, ukochanych kreskówek i filmów.
 • strefa familijna - jak sama nazwa wskazuje to miejsce, w którym dobrze będą się bawić całe rodziny! Znajduje się tutaj m.in Roller Coastery, wodne atrakcje czy też kolejka widokowa.
 • strefa ekstremalna - w tej strefie nie da się nudzić! Tą strefę, można określić jako miejsce dostarczające maksimum adrenaliny! Właśnie na tym obszarze znajdują się najszybsze i największe Roller Coastery, jak np. Hyperion Mega Coaster czy Speed Water Coaster!
 • Water Park - lubisz tropikalne klimaty i wodne atrakcje? Jeśli tak to Water Park jest strefą idealną dla Ciebie! Pontony, wodna zjeżdżalnia Exotic Fun, Kamikadze, plaża z leżakami oraz wiele więcej oryginalnych niespodzianek czeka na Ciebie w Energylandii!


Oczywiście w Parku Rozrywki, który jest zlokalizowany w Zatorze odnajdziesz o wiele więcej ciekawych i naprawdę oryginalnych form rozrywek! Bajkowy, kolorowy świat Energylandii to ciekawa alternatywa na spędzenie weekendu dla dzieci, młodzieży i dorosłych!
Znasz już odpowiedź na pytanie: Gdzie pojechać na weekend? Mamy nadzieję, że tak oraz, iż nasza lista atrakcji zachęciła Cię do odwiedzenia Inwałdu i okolic!

gdzie-pojechac-na-weekend-park-miniatur-podsumowanie

Podsumowanie ciekawych miejsc w Inwałdzie

 

Polska na weekend? Postaw na Inwałd! To miejsce bogate w wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bez względu na wiek każdy znajdzie w tej miejscowości swój ulubiony rodzaj rozrywki oraz chwilę na odpoczynek. Warto zatrzymać się w Inwałdzie na dłużej, aby na spokojnie odwiedzić i zobaczyć każdą z wymienionych powyżej atrakcji, a także wybrać się na któryś ze szlaków górskich. Ponadto lokalizacja tej miejscowości stanowi idealną bazę, aby zwiedzić inne ciekawe miejsca w Małopolsce, jak Wadowice, Kraków, Tychy, Żywiec  czy Zator.


Jeśli chodzi o miejsce na nocleg, serdecznie zapraszamy do  Hotelu Łysoń. W hotelu tym znajdą Państwo apartamenty urządzone w wysokim standardzie. Ponadto w budynku znajdują się dwie restauracje – Champs, prowadzoną w stylu amerykańskim, oraz Restauracja Mickiewicza, gdzie kucharze serwują dania wykonane z naturalnych składników najwyższej jakości, które z pewnością  pozytywnie zaskoczą Państwa podniebienia!

Gdzie warto pojechać na weekend czy też weekend za miastem, to słowa, które bardzo często przychodzą nam do głowy i nie ma co się dziwić! W końcu udany weekend pozwala na dobre rozpoczęcie nowego tygodnia i dodaje energii do działania w pracy, domu czy szkole. Miło spędzony czas z najbliższymi jest bezcenny, dlatego warto czasami wybrać się w nowe miejsca, które mogą pozytywnie zaskoczyć, a do tego są przepełnione radością oraz dobrą zabawą! Inwałd jest zdecydowanie ciekawym punktem na mapie Polski, który warto odwiedzić. Ta niewielka miejscowość ma do zaoferowania całą listę najpiękniejszych miejsc oraz wiele oryginalnych rozrywek dla całych rodzin, a także może być idealną przystanią do dalszych tras i kapitalnych wycieczek! Śląsk, Małopolska, Podkarpacie, jeśli mieszkasz w jeszcze bardziej odległym województwie to i tak warto wygospodarować przynajmniej jeden cały dzień, a najlepiej jeden weekend i odwiedzić Inwałd - tu nie ma miejsca na nudę i monotonię!

Masz pytania? Chcesz zarezerwować pobyt?

Zadzwoń, chętnie doradzimy! RECEPCJA+48 33 875 74 00

Kontakt

ul. Wadowicka 169 a, Inwałd
34-120 Andrychów


Bank PKO BP S.A.
PL 96 1020 2430 0000 8202 0044 7268

Docenili nas

Akceptujemy

Restauracja Mickiewicza

Zapraszamy także do naszej drugiej restauracji w centrum Andrychowa.

Zobacz