Sprawdź termin
Strona główna Prezent na rocznicę ślubu

Prezent na rocznicę ślubu

podpowiadamy, jak sprawić radość w ten wyjątkowy dzień

Rocznica ślubu to dla każdego małżeństwa wyjątkowy czas podsumowań, przemyśleń, ale i wielkiej radości ze wspólnie spędzonych lat. Warto uczcić to prezentem, który wpasuje się w pasje, zainteresowania i wspólne cele małżonków. Nie zawsze musi to być upominek, jakaś namacalna rzecz. Warto przygotować niespodziankę w postaci wspólnie spędzonego czasu, wycieczki, zafundować ukochanej osobie niezapomniane przeżycia. W zależności od tego, kto kupuje prezent – współmałżonek, dzieci świętującej pary czy jej przyjaciele – będzie on miał nieco inną formę. Wiemy, że przygotowanie wyjątkowego prezentu na rocznicę ślubu nie jest proste. Dlatego śpieszymy z radami, które zdecydowanie ułatwią decyzję. Poszukajmy idealnego prezentu wspólnie!

Prezent na rocznicę ślubu dla żony

Jaki prezent na rocznicę ślubu ofiarować ukochanej? Co roku to pytanie pojawia się w głowach tysięcy mężczyzn na całym świecie. Czasem nie trzeba zastanawiać się zbyt długo – każda kobieta przecież kocha elegancką biżuterię, dlatego to jest nasza pierwsza propozycja. Ten pomysł na prezent sprawdza się zawsze. Wystarczy zastanowić się, czym tym razem ubogacić kolekcję żony – czy będzie to bransoletka, łańcuszek czy piękny pierścionek. Jeśli zastanawiasz się, jakie kamienie szlachetne sprawdzą się najlepiej, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz podpowiedź. Jeśli chcesz podarować żonie absolutnie unikalny i wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu, możesz postarać się o ekskluzywną biżuterię na zamówienie, którą ubogacisz grawerem.

Rocznica ślubu to idealny moment, aby zadbać o relaks dla ciała i duszy – dlatego znajdź hotel ze SPA., gdzie Twoja ukochana będzie mogła spędzić przyjemny beztroski weekend. Niemal każda żona ucieszy się z pakietu masaży, zwłaszcza gdy znajdzie się wśród nich masaż gorącą czekoladą lub pachnącym woskiem. Ten czas pozwoli jej oderwać się od codziennych obowiązków, zredukować stres i wypocząć, co z pewnością wprowadzi nową energię do waszej relacji.

Pięknym gestem, który pokaże Twoje zaangażowanie oraz to, że naprawdę chcesz ofiarować najbliższej osobie coś wyjątkowego, będzie pomoc w rozwijaniu jej pasji i zainteresowań. Dlatego też postaraj się znaleźć kurs, dodatkowe zajęcia lub książki, które to umożliwią. Nie ma nic lepszego, jak patrzeć, jak ukochana osoba się rozwija.

Dla romantyków polecamy zorganizowanie kolacji we dwoje. Będzie to okazja do spędzenia wspólnie wyjątkowego wieczoru, kiedy to najbardziej eleganckie i wytworne kreacje znów opuszczą zakamarki garderoby. Dobrym pomysłem będzie ulubiona restauracja,, ale nie zaszkodzi gdy taka kolacja odbędzie się w domowym zaciszu, przy dźwiękach ulubionej nastrojowej muzyki. Do każdej z wyżej podanych przez nas propozycji dodatkowo przygotuj bukiet ulubionych kwiatów żony i/lub słodycze.

Prezent na rocznicę ślubu dla męża

Mężczyźni to często fani prezentów praktycznych. Dlatego podaruj mężowi rzecz związaną z jego pasją lub zainteresowaniami. Odpowiednio wcześniej dokładnie obserwuj lub dyskretnie podpytaj, o jakim gadżecie aktualnie marzy lub co ułatwiłoby mu pracę, odpoczynek lub pomogłoby w uprawianiu sportu.

Zastanawiając się nad prezentem na rocznicę ślubu, warto wziąć pod uwagę rzeczy, dzięki którym Twój mężczyzna będzie mógł zadbać o wygląd i garderobę. Nasza pierwsza propozycja to elegancka jedwabna koszula lub krawat. Każdy mężczyzna powinien w swojej szafie je mieć! Dobrym pomysłem będzie też zakup spinek do mankietów.

Nic tak elektryzująco nie działa na zmysły, jak perfumy, które oddają charakter mężczyzny. Jako żona z pewnością wiesz, jakie zapachy najlepiej komponują się ze skórą Twojego ukochanego.

Oryginalnym prezentem, który sprawi radość brodaczowi, będzie zestaw do pielęgnacji brody lub zarostu. Powinny się w nim znaleźć kartacz lub inna szczotka do brody, olejek, szampon, odżywka, a to wszystko zapakowane w stylową kosmetyczkę.

Ciekawym prezentem z okazji rocznicy ślubu będzie wspólny wyjazd lub niezapomniana wyprawa. Może to być zarówno trekking, wycieczka rowerowa lub pobyt w domku w górach. Pozwól, aby to Twój ukochany wybrał to, na co ma największą ochotę. Jeśli lubicie aktywność fizyczną lub uprawiacie konkretną dziedzinę sportu, zaproponuj mężowi start w zawodach i stańcie do rywalizacji jako para. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wspólnie czasu i celebrację wyjątkowej rocznicy.

Prezent na rocznicę ślubu od dzieci lub innych członków rodziny

Rocznica ślubu to wydarzenie ważne nie tylko dla współmałżonków, ale także dla członków rodziny, którzy również chcą świętować ten wyjątkowy dzień razem z jubilatami. Poniżej podpowiadamy kilka pomysłów na prezenty na rocznicę ślubu od najbliższych.

Jeśli zdecydujesz się kupić z rodzeństwem wspólny prezent dla rodziców, postaw na podarunki użytkowe, na które będzie można wydać większą sumę pieniędzy. W tym przypadku zawsze sprawdzają się akcesoria i dodatki związane z wyposażeniem wnętrz, np. jedwabne poduszki, stylizowane zegary, ikony, rzeźby czy obrazy z galerii sztuki. Odpowiednim prezentem dla rodziców może być również sprzęt AGD/RTV. Nie musi to być wielkogabarytowa lodówka czy zmywarka. Wystarczy coś mniejszego, co ułatwi lub uprzyjemni codzienne życie – ekspres do kawy lub nowy gramofon.

Rocznica ślubu to idealny czas, aby powspominać dawne czasy oraz wszystkie ważne i piękne wydarzenia, które działy się podczas małżeńskich lat. Fotoksiążka upamiętniająca wspólnie spędzone, ważne chwile z pewnością wywoła na twarzy rodziców uśmiech oraz wzruszenie. Możesz umieścić tam nie tylko zdjęcia, ale także dodać opisy, anegdoty, żarty oraz małe pamiątki z konkretnych wydarzeń. Najlepiej wykonać taki prezent samemu – to nie lada zadanie, ale z pewnością warte zachodu!

Dla małżeństwa, które może poszczycić się długim stażem małżeńskim, świetnym pomysłem na prezent na rocznicę ślubu będzie drzewo genealogiczne. To czas, kiedy dzieci weszły już w związki małżeńskie, pojawiają się wnuki – jednym słowem, rodzina się powiększa! Warto przedstawić to w postaci dużej, ozdobnej planszy, na której umieścisz zdjęcia członków rodziny wraz z ich imionami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć do przeszłości i stworzyć projekt, który przypomni rodzinne dzieje.

Prezent na rocznicę ślubu – skorzystaj z mocy zwyczaju

Z pewnością obiło Ci się o uszy, że każda rocznica ślubu ma swoją nazwę. Ale skąd właściwie wzięły się te specyficzne określenia? Co oznaczają i jakie mają przesłanie? W 1922 roku amerykańska pisarka i specjalistka od etykiety i dobrych manier – Emily Post – stworzyła katalog określeń dla pierwszych ośmiu rocznic ślubu – 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75. W 1937 roku kapituła Związku Jubilerów Amerykańskich nadała nazwy pozostałym rocznicom, ponieważ jej przedstawiciele uznali, że ludzie faktycznie szukają w nich inspiracji, kupując prezenty. Dzieje się tak, ponieważ nadane nazwy obrazują uczucie łączące małżonków i staż ich związku, nawiązują do czasu, który uszlachetnia związek, ale także każdego dnia wystawia go na próbę. Nazwa każdej kolejnej rocznicy ślubu jest zatem „trwalsza” – od pierwszej papierowej, po złotą, szmaragdową czy diamentową.

Poniżej przedstawiamy nazwy wybranych rocznic oraz propozycje pomysłów na prezent dla jubilatów.

1. rocznica ślubu - papierowa: fotografia w pięknej ramce, papeteria z monogramem, bilety na niezapomniany spektakl lub koncert;

2. rocznica ślubu - bawełniana: luksusowa bielizna, przytulny koc;

3. rocznica ślubu - skórzana: wizytownik, skórzana torebka;

4. rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa: drzewko do posadzenia, kwiaty cięte lub doniczkowe, kosz owoców;

5. rocznica ślubu - drewniana: drewniane szachy lub rzeźba, drewniany mebel;

6. rocznica ślubu - cukrowa: ulubiony deser ukochanego lub ukochanej, czekoladowy masaż;

7. rocznica ślubu - wełniana: sweter, kołdra z wełny;

8. rocznica ślubu - brązowa lub spiżowa: mosiężny świecznik lub ozdobne naczynie, biżuteria;

9. rocznica ślubu - gliniana: wazon z gliny, rzeźba z gliny;

10. rocznica ślubu - cynowa: cynowa cukiernica lub szkatułka;

20. rocznica ślubu - porcelanowa: serwis kawowy lub obiadowy, porcelanowe figurki;

30. rocznica ślubu - perłowa: biżuteria, kolacja z owocami morza;

40. rocznica ślubu - rubinowa: biżuteria z rubinem, rubinowe róże;

50. rocznica ślubu - złota: biżuteria ze złota, pozłacane wieczne pióro.

Więcej nazw poszczególnych rocznic znajdziesz na poniższej grafice:

Prezent na rocznicę ślubu – podsumowanie

Mawia się, że małżeństwo jest tak dobre, jak ostatnio świętowana rocznica ślubu. Wiemy, że chcesz przygotować coś specjalnego, ale pamiętaj, że nic nie sprawi ukochanej osobie takiej radości jak piękne życzenia na rocznicę ślubu, które złożysz od serca. A jeżeli do tych miłych słów chcesz dołożyć upominek, mamy nadzieją, że pomogliśmy w decyzji, co to będzie tym razem. Udanego świętowania!

Masz pytania? Chcesz zarezerwować pobyt?

Zadzwoń, chętnie doradzimy! RECEPCJA+48 33 875 74 00

Kontakt

ul. Wadowicka 169 a, Inwałd
34-120 Andrychów


Bank PKO BP S.A.
PL 96 1020 2430 0000 8202 0044 7268

Docenili nas

Akceptujemy

Restauracja Mickiewicza

Zapraszamy także do naszej drugiej restauracji w centrum Andrychowa.

Zobacz