Przenieś się miliony lat wstecz by zobaczyć jak wyglądała ziemia, zanim pojawili się na niej ludzie! Zobacz jak poruszały się największe istoty tamtej ery, wsłuchaj się w wydawane przez nie odgłosy... Wcale nie potrzebujesz do tego wehikułu czasu!

Zatorland to pierwszy Park Ruchomych Dinozaurów w Polsce, w którym dinozaury poruszają się i wydają dźwięki, dlatego przechadzka po ścieżce edukacyjnej sprawi, że każdy poczuje się tak, jakby przeniósł się w odległą i tajemniczą przeszłość. Park jest ogromną salą zabaw oraz nauki na świeżym powietrzu - zobaczyć tu można ponad 100 różnych modeli dinozaurów, które znajdują się na ścieżce edukacyjnej mającej około 1400 metrów długości. Park Rozrywki Zatorland to miejsce stworzone przede wszystkim dla dzieci, aby umożliwić im naukę poprzez zabawę.

Park Zatorland podzielony jest na trzy parki tematyczne: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii.

 

Park Ruchomych Dinozaurów

Dinozaury na terenie parku DinoZatorland znajdują się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. W parku znajduję się ponad 100 różnych dinozaurów, a znaczna większość z nich jest ruchoma oraz wydaje dźwięki, dlatego spacer po ścieżce edukacyjnej w parku Zatorland pozwala na jeszcze lepsze poznanie tych niesamowitych stworzeń.

W parku dinozaurów znajduje się także muzeum skamieniałości i szkieletów, w którym można zobaczyć szkielety dinozaurów oraz inne fragmenty autentycznych wykopalisk szkieletów, czaszek oraz pojedynczych kości. W muzeum odbywają się Warsztaty Młodego Paleontologa. W trakcie tych zajęć, prowadzonych przez ekspertów, uczestnicy mogą odkrywać szkielety dinozaurów ukryte w masie gipsowej. W muzeum znajduję się także stanowisko wykopaliskowe - zarówno młodsi jaki starsi mogą pobawić się w archeologa i wykopać kilkumetrowy szkielet dinozaura.

Park Owadów

Kolejny z Parków na terenie Zatorlandu to wyjątkowe miejsce, w którym można obejrzeć owady ludzkich rozmiarów! Dla dzieci i ich rodzin, przygotowana została ścieżka edukacyjna na której znaleźć można aż 16 gigantycznych eksponatów, min.: konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla i wiele innych. Na terenie parku owadów znajduję się wystawa wypreparowanych owadów, pochodzących z różnych zakątków świata, np. z Tajlandii, Maroka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze czy cykady.

Park Mitologii

Część parku ulokowana w dużej części na wodzie to miejsce, gdzie można z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Pięknie odwzorowane i nawiązujące do starożytnych posągów figury są idealnym miejscem do nauki o starożytnej Grecji, o której dzieci uczą się w szkole. W parku mitologii znajdują się miejsca przygotowane dla osób chcących się zrelaksować. Sceneria starożytnej Grecji i jej wspaniałych bohaterów.W trakcie wycieczki tramwajem wodnym, można zobaczyć posągi bogów greckich, takich jak Zeus czy Atena. W parku można zobaczyć również tańczące fontanny. Dla chcących poczuć się jak Odyseusz przygotowany został model Konia Trojańskiego! Na terenie parku mitologii znajduję się park linowy, który zapewni dodatkowe atrakcje nie tylko najmłodszym.

 

Każdy z parków jest niezwykłym miejscem, które umożliwia poznanie niezwykle odległej przeszłości, oraz fascynuje dzieci niezwykłą przyrodą i historią. Zatorland jest przede wszystkim miejscem dla całej rodziny, w którym można połączyć zabawę z nauką a także wypoczynkiem. Zatorland to potężny kompleks, który w swojej ofercie posiada wiele niesamowitych atrakcji. Jest to idealne miejsce, aby wraz z dziećmi bądź przyjaciółmi przenieść się do prehistorycznego świata, w którym rządziły ogromne gady. Każdy, kto odwiedzi Park, na pewno wróci po więcej.

 

Lunapark

Lunapark to miejsce, które zapewnia atrakcje po aktywnej nauce w pozostałych częściach parku. Na terenie lunaparku korzystać można między innymi z kina 5D Extreme, symulatora 3D Bonanza, diabelskiego młyna, różnego rodzaju karuzeli, zjeżdżalni, trampolin, dmuchańców i wielu innych. W lunaparku znajduję się także kolejka z motywem przewodnim parku Zatorland: dinozaury. Dinocoster to ekstremalna przejażdżka dostępna na terenie parku, która dostarczy wielu wrażeń nie tylko najmłodszym.

Na terenie Lunaparku znajduje się także wiele punktów gastronomicznych, w których można odpocząć po całym dniu intensywnej rozrywki.

Gdzie jest Zatorland?

Park Dinozaurów Zatorland znajduję się w miejscowości Zator, w województwie małopolskim. Dojazd do Parku rozrywki Zatorland z naszego hotelu, zajmuje jedynie 20 minut. W ParkHotel Łysoń dostępne są bilety wstępu do Parku, aby sprawdzić aktualnie obowiązujące ceny, zapraszamy do sprawdzenia strony Zatorland cennik

Park Dinozaurów Zatorland: Ul Parkowa 7, 32-640 Zator