Jedną z wyjątkowych i niespotykanych atrakcji w okolicy Park Hotel Łysoń jest linia kolejowa nr 103 Trzebinia – Wadowice, która przebiega na terenie województwa małopolskiego, po której części można przemieszać się za pomocą drezyn rowerowych. Atrakcja polecana szczególnie dla rodzin i dzieci, ze względu na jej charakter. Starsze dzieci mogą nawet spróbować swoich sił pedałując na drezynie.

Drezyny Rowerowe - Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

Drezyny rowerowe w Regulicach to jedyna taka atrakcja w całym województwie małopolskim. Linia ta dawniej wykorzystywana była do transportu pasażerskiego oraz towarowego, m.in. urobku z pobliskich kamieniołomów melafirów. Trasa, po której można się przemieszczać jest niezwykle malownicza i wiedzie przez winnicę, źródełko triasowe a także zielony tunel.

Trasa, po której jeżdżą drezyny rowerowe, mieści się pomiędzy dawnym przystaniem Nieporaz (Oblaszki) a przystankiem Alwernia Spalona. Na trasie zlokalizowane są dodatkowo zabytkowa stacja kolejowa w miejscowości Regulice oraz przystanek osobowy Regulice Górne. Trasa, którą można przejechać za pomocą drezyn rowerowych to niemal 6-kilometrowy odcinek ze stacją początkową w Regulicach, woj. małopolskie.

Wycieczka drezynami rowerowymi odbywać się może na trasie w kilku wariantach, oraz zostać połączona z innymi atrakcjami takimi jak zwiedzanie Winnicy Czak lub Ekomuzeum garncarstwa w Regulicach. Drezynami mogą podróżować nie tylko dorośli, ale również dzieci. Zapraszamy na rodzinną wycieczkę do Regulic.

Dojazd do stacji drezyn w Regulicach

Dojazd do stacji w Regulicach zajmuje około 40 minut. Na miejscu dla klientów znajduję się parking. Warto wcześniej sprawdzić rozkład jazdy drezyn rowerowych, ponieważ wymagana jest wcześniejsza rezerwacja drezyny.

Drezyny rowerowe w Regulicach: Stacja Regulice - ul. Kolejowa 6, 32-566 Alwernia